Mobil Uygulama Nedir

Posted by on Nisan 6, 2016 in Mobil Uygulama Nedir | 0 comments

Mobil Uygulama Nedir ?

Mobil uygulamalar cep telefonu ve tablet gibi cihazlarda kullanılmak üzere oluşturulmuş özel yazılımlardır. Mobil teknolojilerin gelişimi yadsınamaz. Google ve Apple gibi teknoloji devlerinin bu alana yaptıkları yatırım her geçen gün katlanarak artmakta. Mobil cihaz üreticileri de günün teknolojisini yakalamak ve müşterilerine en iyi ürünü sunmak için yarış halindeler.

Mobil cihaz kullanımının yaygınlaşması internet sitelerinin de mobil uyumlu hale gelmesini zorunlu kılmıştır. Çünkü internet kullanımı da masaüstü bilgisayarlardan mobil cihazlara doğru kaymaya başlamıştır. Ne var ki mobil uygulama ile mobil uyumlu web sitesini birbirine karıştırmamak gerekir.

Android uygulama nedir

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir ?

Web sitelerinin tasarımları masaüstü bilgisayarlara göre yapıldığında font büyüklüğü, resimlerin yerleşimi, buton büyüklükleri aynı siteyi cep telefonundan açmak isteyen ziyaretçilerin kullanımdan zorluk çıkarmaktadır. Sayfalar olduğundan farklı gözükmekte, yazıların okunmasında sorun yaşanmakta ve butonlar tıklanamamaktadır. Durum böyle olunca siteyi ziyaret eden kullanıcı memnun kalmadığı için sayfayı terk etmektedir. Mobil uyumlu hale getirilen siteler özel tasarımları sayesinde ziyaretçiye kolay kullanım ve site içi erişim kolaylığı sağlamaktadır.

Mobil uygulama ise tamamen başka bir yapıyı işaret eder. Özel yazılım ve kaynak kodları kullanılmaktadır. Kullanıcı mobil uygulamayı mobil cihazına indirir ve kullanır. “Mobil uygulama nedir?” Sorusunun en basit cevabı; mobil cihazlar için özel olarak kodlanmış yazılımlardır.

Mobil Uygulamaların Avantajları Nelerdir?

Mobil uygulamalar Google Play ve App Store’dan indirilen uygulamalardır. 2016 yılı tahminlerine göre 100 milyardan fazla uygulama indirilecek. 2015 yılı rakamları 60 milyar indirme civarındaydı. Türkiye’den yapılan indirmeler ise 140 milyonu buldu. Ücreti uygulamalar ve ücretsiz uygulamaların toplam sayısının 2016 yılı içinde ikiye katlanacağı düşünülüyor.

Başka hiç bir reklam aracı ile düşük maliyete bu kadar kişiye ulaşmak mümkün gözükmüyor. Ayrıca reklam araçları kullanıldığında anlık etkiler izleniyor. Mobil uygulamalar ise kullanıcın mobil cihazında kullanıcı silene kadar durduğu için oluşturulan tüm fırsatları görmesi sağlanabiliyor.

Mobil Uygulama Nasıl Hazırlanır ?

Mobil uygulama nedir kısaca anladıktan sonra mobil uygulama hazırlama ve fiyatlarına göz atalım. Aslında işe yazılımcı olarak bakarsak işler firma sahipleri için karışık bir hale gelebilir. Mobil pazarda yer almak isteyen bilinçli firma sahipleri mobil uygulamaları alanında uzman şirketlere yazdırmaktadır. Mobil uygulamalar hazırlanış ve fonksiyonlarına göre fiyatlandırılmaktadır. 3000 TL’den başlayıp çok daha üst rakamlara çıkabilir. Ancak basit ve kullanışlı standart mobil uygulamaların fiyatları 3000 Tl civarındadır. Şimdi güzel haber geliyor. 3000 TL’ye yazdıracağınız uygulamayı 500 TL’ye oluşturabilirsiniz. Üstelik 72 saat içinde kullanıma hazır hale gelebiliyor.

Umobiq Mobil Uygulama Hizmetleri

Mobil uygulama nedir? Müşterilere ulaşmanın en pratik yoludur. Faaliyetlerini mobil ortama taşımak isteyen firmalar mobil uygulamalara yöneliyorlar. Umobiq ile temanızı seçip 72 saat içinde uygulamanızı istediğiniz platformda yayınlanmış halde bulabilirsiniz. Umobiq mobil uygulama hizmeti hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir