Android Uygulamaları

Posted by on Mart 26, 2013 in Android Uygulamaları | 0 comments

Android Uygulamaları

Yayınlanan Android uygulamaları sayısında her geçen gün katlanarak artış oluyor. Bunun en büyük sebebi olarak Android işletim sistemine sahip cihaz sayısındaki artış gösteriliyor. Samsung, HTC gibi dev markalar büyük bir yarış içine girdiler ve peşi sıra pek çok yeni cep telefonu modeli üretildi. Dünya geneline bakıldığında Akıllı telefon pazarında bulunan cihazların %64’ü Android işletim sistemini kullanıyor. Farklı markalara ait 3000’in üzerinde modelden bahsediyoruz. Kullanımı bu kadar yaygın olan bir sistem için Android Uygulama Geliştirmek tabiki çok cazip bir hale gelmiş durumda. Ücretli ve Ücretsiz olarak kullanıma sunulan Android uygulamalar sahibine oldukça güzel paralar kazandırıyor. Android Uygulama Geliştirme yazımda, hiç bir programlama dili bilmeden kendinize ait bir uygulamayı nasıl hazırlayabileceğinizi ve satabileceğinizi anlatmıştım. Bu yazımda ise şu anda en çok indirilen uygulamalalardan bahsetmek istiyorum. Kim bilir, AppsZero‘ı kullandıktan ve kendi uygulamanızı yazdıktan sonra sizin uygulamanız da bu tür sayfalardaki yerini alır.

Android uygulama geliştirme programı

Android Uygulamaları Nasıl İndirebilirim?

Android Google’ın bir markasıdır. Uygulamalar Google Play sitesinden indirilebilir. Ücretli ve ücretsiz farklı uygulamalar mevcut. Buraya tıklayarak Google Play sitesini ziyaret edebilir ve uygulamaları kendiniz görebilirsiniz. Aşağıdaki liste size ön fikir verecektir.

Birazdan aşağıda örneklerini verdiğim oyunları üretmek düşündüğünüz kadar zor değil. Nasıl yapıyorlar? diye düşünüp araştırma yaptığınızda pek çok kod sayfası ile karşılaşacak ve nereden başlayacağınızı bilemeyeceksiniz. Eğer güzel bir fikriniz varsa ve bunu hayata geçirmek istiyorsanız öncelikli olarak adım atmalısınız. AppsZero sayesinde çok kısa sürede kendi oyununuzu yaratabilir ve Google Play’de paylaşarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. AppsZero hakkında geniş bilgi almak için tıklayın.

 

En çok Tercih Edilen Android Uygulamaları

Google Play sitesinde en çok tercih edilen Android Uygulamaları sizin için bir liste halinde burada yayınlıyorum. Bu liste sürekli değişebileceği için en sağlıklısı resmi siteden takip etmek. İlgili siteden takip ettiğinizde, uygulamaları indirenlerin yorumlarını okumak şansına da sahipsiniz. Şu anda en çok tercih edilen ya da satın alınan ilk 25 uygulamanın listesi şu şekilde.

Ücretsiz, En Popüler Android Uygulamaları

 • WhatsApp Messenger
  WhatsApp Messenger Android cihazların diğer Android cihazlarla ücretsiz olarak mesajlaşmasını sağlar. Internet bağlantısını kullanır. Mevcut bir internet ağına bağlandığınızda hiç bir ek ücret ödemezsiniz. 3G üzerinden gönderilen mesajlar, tarifeniz sınırları içinde olduğu sürece ek bir ücret oluşturmaz. Premium hesaplarda daha fazla özellikler mevcut.
 • Facebook
  Açıklamaya gerek yok sanırım. Belirli özellikleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
 • HUGO Retro Mania
  Klasik haline gelmiş HUGO oyunlarından bir tanesi.

En Çok Hasılat Yapan Android Uygulamaları

 • Top Eleven
  Android uygulamaları içinde en çok tercih edilen ve sevilen Futbol Menajerlik oyunu. Google Play’de 80 bin üzerinde oy almış durumda. 63 bin oy 5 yıldız olarak verilmiş ve kullanıcılar tarafından çok sevilen bir oyun.

 • Blood Brothers
  Yine en çok tutulan RPG oyunlarından bir tanesi. Kendi karakterinizi seçerek sürekli olarak geliştirmeye çalışıyorsunuz. 142 bin oy kullanılmış ve 112 bin üzerinde 5 yıldız verilmiş.

 • Kingdoms of CamelotTaktik, strateji ve savaş oyunu. Binlerce oyuncunun arasına katılarak onlarla savaşabilir ve Kingdoms of Camelot içinde kendi krallığınızı kurabilirsiniz. toplam oy sayısı 11.827, 5 yıldızlı oy sayısı 7.455

Kendi Android Uygulamalarınızı Yazın

Her işe bir yerden başlamak gerekir. Başlamak bitirmenin yarısıdır. Ben yapaman bu olmaz diye düşündüğünüz hiç bir şey hayal edilemez. Hayal edilemeyen bir şeye ise asla ulaşılamaz. Hayalleri geniş tutmakta ve onlar üzerinde ısrarcı olmakta fayda var. Kendi Android Uygulamalarınızı yazmanız dileklerimle…

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir